Kraków przyjazny mieszkańcom i turystom

Pośród wielu miejscowości w kraju, Kraków wybija się nie tylko w temacie kultury i rozrywki, ale również na licznych innych obszarach. Zaczyna być miastem otwartym do mieszkania. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w niedawnych latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.
Pozytywne nowości w mieście.
Co godnego pochwały stworzono w przeciągu ostatniego czasu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Niezwykle pomogły w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków niemało czerpie. Szybkie postępowanie w obszarze pozyskiwania dotacji sprawiły, że małopolska uzupełniła się o nowe drogi, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, oraz potrzebne obiekty dla ludności.
Szerokie innowacje są niewidoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj ignorujemy nie związane z nami historie. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście zbyt mało się dzieje. Natomiast miasto rozwija się w każdym obszarze. Zmiany w zakresie gospodarki śmieciami, budowie i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie umożliwiają mieszkańcom pełniej i bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się również w zakresie opcji kulturalnych. Potencjał Krakowa idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. takie miejsca przyciągają przyjezdnych do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych akcje nie dotyczą jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale też są związane z pełnym województwem małopolskim. Zatem zamiast pomstować tylko zobaczyć innowacje w które obrósł Kraków.
Następne lata – o ile będzie możliwość zachowania tempa innowacji – pozwolą Krakowowi zostać prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski program